Sprawozdanie z Wiccaniska 2013r

Kochani, oddaję właśnie w Wasze oczy sprawozdanie z tegorocznych warsztatów Wicca Study Group, które odbyły się w dniach 26 – 28 lipca 2013r. tradycyjnie już w malowniczej Osadzie Puszczańskiej niedaleko Sochaczewa.

Piątek
Piszący te słowa był jedną z dwóch pierwszych osób, które przyjechały na warsztaty już o godzinie 12 rano. Reszta uczestników zaczęła zjeżdżać się nieco później. Kiedy już wszyscy się przywitali, podano obiad. Następnie część osób zajęła się przygotowaniem wickermana na sobotni rytuał, a część osób zapoznawała się z wykładem Driady, traktującym o spotkaniu Gardnera z Crowleyem.
Kolejnym punktem programu był wykład Pyrrusa o Wicca i jej historii, zaś w tym samym czasie Laszka opowiadała nam o fazach Księżyca i ich wpływie na nasze emocje i decyzje. Następnie zebraliśmy się tłumnie na kolacji, po której był czas na całonocną integrację przy ognisku. Oj działo się, działo!

nefre

Sobota
Po sobotnim śniadaniu uczestnicy zostali porwani przez prowadzących na wykłady: o wiccańskich wierzeniach – prowadzony przez Arka oraz na wykład o runach, połączony z warsztatami ich tworzenia – prowadzony przez Driadę. Kolejnym punktem warsztatów były: wykład Premislausa o wiccańskim Kole Roku oraz równolegle prowadzony z nim wykład Agni o pogańskich aspektach Kabały. Następnie część uczestników miała okazję posłuchać o energii i magii w Wicca na warsztacie prowadzonym przez Agni. Dodatkowo były ćwiczenia z kierowania energią oraz chantowanie run wybranych przez poszczególne osoby. Tutaj sprawozdający wrzucił swoje przysłowie pięć groszy w postaci medytacji zamykania i otwierania czakr. W tym samym czasie Aleksja zebrała uczestników na swoim wykładzie o ziołach i ich właściwościach, gdzie mogli dodatkowo dowiedzieć się jak robi się kadzidła oraz do czego się ich używa. Po obiedzie Sheila opowiadała o rytuale wiccańskim a równolegle Drademe zabrała część warsztatowiczów do duchowego świata na wierzchowcach z dźwięku bębna.
Kolejnym punktem Wiccaniska były warsztaty z emisji głosu, prowadzone przez Margo, która dała nam niezły wycisk i masę zabawy. Po kolacji rozpoczęły się przygotowania do Rytuału, który był tradycyjnie już bardzo wyjątkowym i niepowtarzalnym przeżyciem. Wickerman został spalony a nasze ofiary oddane we właściwe ręce.

Niedziela
Niedziela rozpoczęła się od śniadania, następnie uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z ciekawymi wykładami: Driady o inicjacji, jej znaczeniu oraz tym jak życie często pokazuje nam co jest naszą właściwą drogą oraz wykład Sheili i Premislausa o Bogach oraz o tym jak się w nas przejawiają. Kolejnym wykładem było opowiadanie sprawozdającego, w którym zostało przekazane jak można odnieść Tarot do życia, do codziennych spraw, decyzji i przedsięwzięć. Następnie, już na zakończenie Wiccaniska, piszący te słowa poprowadził krótką medytację połączoną z przesłaniem kart tarota. Mam nadzieję, że znak od Bogów, który otrzymaliście będzie każdego z Was z osobna i wszystkich razem prowadził na życiowej drodze.

Około godziny 13-stej niestety nastąpiły już ciężkie dla serc pożegnania. Ale wiadomo to, co dobre, szybko się kończy. Aczkolwiek Moi Drodzy wierzę, że „ rychło zejdziem się znów ”. Według wielu uczestników Wiccaniska było to najlepsze spotkanie jakie dotychczas mieliśmy. Ludzie się zżyli właściwie od razu i cały czas panowała piękna, przyjacielska, a nawet rodzinna, atmosfera pełna zaufania i dobrej woli. Zatem do następnego spotkania Kochani! Niechaj Bogowie Was prowadzą.

Bright Blessing,
Michiru

Poniżej podajemy zaproszenie i zarys programu wiccaniska, jaki pojawił się na stornie i forum.

Już po raz trzeci Wiccański Krąg zaprasza wszystkie osoby zainteresowane Wicca, jak również przedstawicieli innych pogańskich ścieżek zainteresowanych współpracą oraz wiccan już inicjowanych na Wiccanisko – weekend warsztatów, rytuałów, przyjaźni i dobrej zabawy.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez forum forum.wiccanski-krag.com oraz email.

SZCZEGÓŁY
… Tegoroczne Wiccanisko odbędzie się w dniach 26-28 lipca, w Polsce centralnej, na pięknych terenach położonych pomiędzy Warszawą a Łodzią. Starym wiccańskim zwyczajem dokładny adres podajemy prywatnie dopiero po zapłaceniu zaliczki. Pragniemy chronić uczestników i nie chcemy niepożądanych wizyt mediów.

Cena trzydniowych warsztatów wynosi 240 zł i obejmuje ona wyżywienie (możliwa opcja wegetariańska), zakwaterowanie, ogniska oraz inne wydatki. Ponieważ wiedza i doświadczenia duchowe są darem boskim i nie powinny kosztować – same warsztaty są bezpłatne. Mamy około 35-ciu miejsc, o rezerwacji miejsca i ewentualnej kolejności zajmowania miejsc decyduje wpłata zaliczki. Kwotę 120 zł prosimy wpłacić do końca kwietnia, zwracamy jednak Waszą uwagę, abyście nie zostawiali tego na ostatnią chwilę, żeby nie stracić miejsca. Zaliczka jest bezzwrotna, ponieważ, kiedy opłacimy ośrodek, nie będziemy mogli jej oddać. Szczegóły dotyczące przelewu uzyskać można poprzez nasze forum lub mailowo.

PROGRAM
Propozycje dla osób, które przyjeżdżają po raz pierwszy i chcą się dowiedzieć podstawowych rzeczy o Wicca:

– Czym jest Wicca?
– Historia Wicca
– Rytuał w Wicca
– Koło Roku
– Bogowie, wierzenia, filozofia Wicca
– Inicjacja w Wicca
– Magia i Energia w Wicca ( warsztat z częścią praktyczną z tworzeniem świętej przestrzeni poprzez oddech oraz pracą z energią)

Dla osób które już brały udział w Wiccanisku proponujemy inne zajęcia, przydatne w Czarostwie i nie tylko:

– Kabała a Wicca: wstęp do Kabały pod kątem pogaństwa
– Emisja głosu pod kątem rytuału
– Zioła w mieszankach kadzidłowych
– Magia igły i nitki, czyli podstawy szycia dla pogan
– Wyrabianie przedmiotów ze skóry
– Bogowie w nas: warsztat praktyczny odkrywania Bogów w naszym wnętrzu
– Medytacja z Tarotem
– Magiczne wpływy Księżyca

Oraz ogniska integracyjne, rytuał, kociołek pytań i inne atrakcje!
(zastrzegamy, że program może ulec drobnym zmianom)