Duchowa Alchemia – Transformacje Umysłu 2017 – relacje

W październiku 2017 roku w Krakowie miała miejsce druga już organizowana przez ekipę Wiccańskiego Kręgu konferencja okultystyczna pt. „Duchowa Alchemia: Transformacje umysłu”.
Jej celem, podobnie jak poprzedniej naszej konferencji, było przybliżenie osobom zaczynającym interesować się magią założenia duchowej alchemii, jak również przedstawić, rolę tranformacji ducha i umysłu w różnych magicznych tradycjach.
Kolejnym naszym celem było zacieśnianiem współpracy pomiędzy różnymi tradycjami magicznymi. Na konferencję zjechali zatem przedstawiciele różnych systemów magicznych: O.T.O., Wiccanie, Magowie Enochii i inni. Chęć wzięcia udziału w konferencji zgłosiło ponad 100 osób z różnych krajów w tym z Szwecji, Norwegii, Holandii, Niemiec, Austrii, Włoch, Anglii, Szkocji, Czech, Litwy, Słowacji, Białorusi, Rosji (a to jeszcze nie wszystkie miejsca, skąd przybywali nasi goście) oraz oczywiście z wiele osób ze wszystkich stron Polski.

Pewien czas po konferencji poprosiliśmy uczestników, by napisali sprawozdanie lub chociaż kilka słów z opisem wrażeń z uczestnictwa w „Duchowej Alchemii” tutaj przeczytacie niektóre z nich.

Dokładne informacje na temat programu, prelegentów i wykładów możecie znaleźć poniżej, pod informacją od organizatorów. Możecie również przeczytać relację „na gorąco” – napisaną tuż po powrocie z Krakowa przez Sheilę na jej blogu.

Wspomnienia Ewy

Dziś, ponad pół roku po konferencji, pamięć o niej pozostaje we mnie żywa. Była to moja pierwsza, tak intensywna, możliwość uczestniczenia w wykładach, medytacjach prowadzonych i rytuałach. Wykłady i rytuały były bardzo różnorodne, więc chciałabym napisać przede wszystkim o tych, które, akurat na mnie, zrobiły największe wrażenie.

Rytuał kapłanki morza był wzruszająco przepiękny. W pewnym momencie przestałam słuchać słów, tylko zagłębiłam się w emocjach i energii wzbudzonej przez kapłanki. Najciekawsze wykłady, według mnie, to były wykłady o Carlu Jungu. Znałam wiele z jego tez wcześniej, ale zupełnie nie miałam świadomości, jak ważną postacią jest on w ezoteryce, że tworzy pomost między psychologią a magią. Poznałam koncepcję nieświadomości zbiorowej, która silnie wpłynęła na moje myślenie o świecie. Ale absolutnie najważniejszym dla mnie momentem konferencji był wykład o alchemii i związany z nim rytuał tworzenia kamienia filozoficznego. Zrozumienie, że alchemia to sztuka transformacji, która może dotyczyć każdego aspektu naszego życia. Chodzi o rozkład rzeczy i składanie ich na nowo. W trakcie rytuału tworzyliśmy wspólnie kamień filozoficzny przechodząc przez 7 faz. Byliśmy podzieleni na grupy i każda grupa prezentowała poszczególną fazę. Na końcu w fazie koagulacji stworzyliśmy wspólnie kamień filozoficzny. Rytuał ten był nie tylko przepiękny, ale też pozwolił mi rozpocząć prace nad moim własnym procesem alchemicznym.

Relacja Agaty

Dobrze się stało, że nie próbowałam przelać na papier swoich refleksji o konferencji bezpośrednio po jej zakończeniu – bo dopiero teraz, po upływie kilku miesięcy, w pełni widzę, jak konferencja na mnie wpłynęła i jaką przemianę we mnie rozpoczęła. Podejrzewam, że dla bardzo wielu uczestników mogła stać się katalizatorem zmian, motywacją do działania, punktem zwrotnym czy po prostu jednym z istotniejszych elementów rozwoju w tym okresie czasu. Na pewno tym właśnie była dla mnie – dlatego też będzie to raczej subiektywne wspomnienie niż merytoryczna recenzja.

Spośród wszystkich wykładów konferencji najbardziej zapadły mi w pamięć opowieści Melissy Harrington o rytuale wiccańskim, roli procesu przygotowań w osiągnięciu odpowiedniego stanu umysłu. Aspekt praktyczny przeplatający się z duchowym, osobiste doświadczenia i anegdoty, a także jakże ciekawe dla nieinicjowanych słuchaczy uchylenie rąbka tajemnicy na temat kowenowego życia – wszystko to złożyło się na bardzo interesujący wykład.

Równie fascynujący był wykład o Jungu i jego wpływie na pogaństwo i Wicca, wygłoszony przez Vivianne Crowley. Pozwolił zebrać i uporządkować informacje na temat myśli Junga i tego, jak jego idee przeniknęły do Wicca. Terminy czy wątki znane mi sprzed lat z innych dziedzin edukacji okazały się bardzo wyraźnie przekładać na tematykę duchowo-magiczną. Jungowskie rozumienie osobowości to cenna podstawa dla osób zainteresowanych pracą nad samoświadomością i rozwojem – dlatego ten wykład był niezwykle ciekawy, chętnie posłuchałabym o tych zagadnieniach jeszcze więcej.

Pozostałe wykłady również były bardzo wartościowe. W mojej pamięci najżywsza jest nie tyle treść wszystkich wykładów, co samo wspomnienie niesamowitego wrażenia, jakie zrobiło na mnie słuchanie tak niezwykłych postaci, możliwość spotkania ich na żywo i obserwowania ich charyzmy i tej specyficznej, pełnej ciepła atmosfery, jaką tworzą wokół siebie.

Wspominanie rytuałów zacznę od końca: rytuał ewokacji Ducha Marsa było bardzo ciekawie obserwować, lecz przy okazji utwierdziłam się w przekonaniu, że ta forma magii to nie mój kierunek zainteresowań, dlatego skupię się bardziej na pozostałych dwóch obrzędach, jakie odbyły się na konferencji.
Rytuał alchemiczny i poprzedzający go wykład były dla mnie doświadczeniem silnym i skłaniającym do refleksji. Wielkie dzieło, rozumiane jako przemiana osobowości – poprzez jej kompletne rozłożenie na części i odbudowę – to idea, która trafiła do mnie bardzo mocno w tamtym momencie. Rytuał był niezwykle dynamiczny i pełen energii, a bezpośrednie zaangażowanie wszystkich uczestników w jego współtworzenie sprawiło, że mogliśmy doświadczyć go mocniej. Byłam też pod wielkim wrażeniem tego, jak starannie zorganizowany i przemyślany był ten obrzęd – przebiegał płynnie, mimo dużej ilości uczestników. Również muzyka była pięknym i ważnym dodatkiem. Doświadczenie tego rytuału i wysłuchanie wprowadzającego do niego wykładu dało mi pewien zalążek wiedzy o duchowym Wielkim Dziele, dlatego ogromnie się cieszę, że mogłam w nim uczestniczyć. Długo po konferencji myślałam o tym, jak mogę zainspirować się tymi informacjami we własnym rozwoju.

Rytuał kapłanki morza natomiast był dla mnie doświadczeniem na tyle przełomowym, że jeszcze długo po konferencji unikałam mówienia o nim. Nadal mam poczucie, że nie umiem ubrać swoich wrażeń w słowa. Ten przepiękny, pełen harmonii obrzęd po prostu płynął, nieco poza czasem, a my wraz z nim. Nastrój i atmosfera były niezwykłe od samego początku, z czasem zaś stały się nieco hipnotyzujące, a cała ogromna grupa uczestników poddała się temu i skupiła na doświadczeniu. O samym doświadczeniu nie ma sensu pisać wiele, powiem tylko, że choć wtedy jeszcze nie byłam tego do końca świadoma, to właśnie ten rytuał dał mi przekonanie, że chcę podążyć wiccańską ścieżką.

Zakończę lżejszą nutą – zarówno piątkowa impreza, jak i sobotni bal maskowy były fantastyczną i bardzo potrzebną okazją do wspólnej zabawy i integracji. Pozwoliły nam zrelaksować się po dniach pełnych wrażeń. To właśnie czynnik towarzyski stanowił wisienkę na torcie tego wyjazdu: nowe znajomości i pogłębianie dotychczasowych, czas spędzony w gronie fenomenalnych ludzi, którzy na co dzień rozsiani są po całej Polsce i nie tylko – to wszystko sprawiło, że całemu konferencyjnemu weekendowi towarzyszyła wspaniała energia, która pozwoliła nam cieszyć się każdym kolejnym punktem programu mimo zmęczenia czy niewyspania. Teraz również mam uśmiech na twarzy wspominając tamte chwile – i z tym większą niecierpliwością czekam na kolejne wydarzenia organizowane przez ekipę Wiccańskiego Kręgu. Merry meet again!

Kilka słów od Andrei z Niemiec

Na prawdę uwielbiamy ten pobyt w Krakowie i bawiliśmy się bardzo dobrze na konferencji, która była dobrze zorganizowana i na bardzo wysokim poziomie. Imprezy były świetną zabawą i cudownie było spotkać ludzi z całego świata, jak również naszą (wiccańską – przyp. red.) rodzinę.
Uściski & BB

We really love our stay at Krakow and we enjoyed the conference very much, well organized and all on a high level. The parties were great fun and it was wonderful to meet people from all over the world, and of course our family too.
Hugs & BB

Od organizatorów

Konferencja była szalenie udana. Od pierwszych piątkowych powitań starych i nowych znajomych, zarówno z Polski jak i zza granicy aż po ostatnie wydarzenia niedzielnego popołudnia wszyscy wspólnie budowaliśmy niesamowitą, pełną przyjaźni, radości i szacunku atmosferę, przez co impreza stała się nie tylko wspaniałą okazją do zdobywania nowej wiedzy i pogłębiania doświadczeń, ale także do wspólnej zabawy i zacieśniania znajomości. Wykłady i warsztaty przedstawione przez prelegentów były nie tylko interesujące, ale też skonstruowane tak, aby mogły być źródłem nowych informacji i wrażeń dla tych uczestników, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie okultystycznym jak i ci, którzy mają już lata doświadczenia.

Organizatorzy serdecznie dziękują prelegentom i organizatorom warsztatów i rytuałów: Vivianne i Chrisowi Crowley, Melissie i Rufusowi Harrington, Krzysztofowi Azarewiczowi, Weylandowi Smithowi oraz Agni i Mike’owi Keeling, jak również wszystkim trzem ekipom  które pomogły w przeprowadzeniu tych emocjonujących rytuałów. Dziękujemy również Kamilowi, za piękny projekt programów konferencyjnych oraz Agacie za uświetnienie imprezy kostiumowej swoim tańcem, a także szefostwu i pracownikom klubu muzycznego Opium, w którym odbyła się  impreza integracyjna i, ze szczególnymi pozdrowieniami, Klubu*Pubu Zaginiony Świat za goszczenie naszego Halloweenowego Balu Kostiumowego.

No i oczywiście pragniemy niesamowicie gorąco podziękować wszystkim uczestnikom, którzy przyczynili się do wspaniałej atmosfery, którzy z uwagą wysłuchali wykładów, współuczestniczyli w rytuałach i bawili się razem przy muzyce niemal do rana. To dzięki Wam powstają tak fantastyczne imprezy i mamy nadzieję, że w przyszłości odbędą się kolejne, fantastyczne konferencje. To było dopiero drugie takie wydarzenie, ale z pewnością jeszcze nie ostatnie…

__________________________________

Niesamowita i Intrygująca Krakowska Konferencja Okultystyczna Powraca!
Po niesłychanym sukcesie poprzedniej edycji poświęconej Duchowej Alchemii,
mamy przyjemność zaprosić Was na kolejną odsłonę. 

DUCHOWA ALCHEMIA: TRANSFORMACJE UMYSŁU

W samym sercu magicznego Krakowa, u stóp Wawelu, gościć będziemy znanych i kochanych magów, okultystów i czarownice z Europy.

Na transformujące Umysł Przeżycie zapraszamy w dniach

DNIACH 20 – 22 PAŹDZIERNIKA 2017 R.

REZERWUJCIE MIEJSCA, ZACZNIJCIE ODKURZAĆ MIOTŁY!

krakow konferencja

Na nasze konferencje wybraliśmy Kraków. Nieprzypadkowo. Jest to miasto łączące historię z magią. To właśnie tu, u stóp Wawelskiego wzgórza ma znajdować się jeden z najpotężniejszych czakramów ziemi. To właśnie tu mieszkali John Dee i Edward Kelly, kiedy otrzymali przekaz anielskiego alfabetu. To właśnie tu latem 2014 roku odkrywaliśmy tajemnice alchemicznych zaślubin mikrokosmosu i makrokosmosu. Już tego lata powracamy na krakowską scenę magiczną. Powracamy z fajerwerkami i jak z kapelusza wyciągamy atrakcję za atrakcją. Ekscytujące prezentacje przeplatać się będą z szampańską zabawą. Oryginalne warsztaty poprzedzą rytuały, o których dotąd słyszeliście tylko szeptem. Rożne kraje, różne tradycje, różne podejścia spotkają się w Krakowie w jednym celu – by dać Wam przeżycie warte zapamiętania, przeżycie transformujące umysł. Przybywajcie na własną odpowiedzialność, gdyż nie możemy zagwarantować, iż wyjedziecie tacy sami, jak przyjechaliście.

Podobnie jak poprzednio sugerujemy, by po ekscytującej konferencji zrobić sobie wakacje i zostać w Krakowie dłużej. Kraków jest ekstremalnie popularnym miejscem, dlatego sugerujemy pomyśleć o rezerwacji hoteli i biletów lotniczych z dużym wyprzedzeniem. Na naszej stronie znaleźć możecie listę hosteli i hoteli, wraz z linkami informacyjnymi.

Języki konferencji
angielski i polski

Poniżej znajdziecie zarówno szczegółowy program jak i podsumowanie każdego wykładu, warsztatu i rytuału. Informacje o prelegentach i hotelach w Krakowie. Podajemy też ceny i sposoby płatności.

Wszystkie osoby niepełnoletnie, które są zainteresowane uczestnictwem w konferencji zapraszamy w towarzystwie rodzica lub dorosłego opiekuna. Jeśli nie będzie to możliwe – prosimy o zabranie ze sobą pisemnej zgody rodzica.

Program

Piątek
15.00 – Przywitanie, sprawy organizacyjne
15.30 – 17.00 Bafomet jako przewodnik po transformacji umysłu, medytacja prowadzona (Agni i Mike Keeling)
17.15 – 18.30 – Magiczne życie Dion Fortune i wprowadzenie do rytuału Kapłanki Morza (Melissa Harrington)
18.30 – 19.00 przerwa na przygotowania
19.00 – 20.00 Rytuał: Kapłanka Morza (Melissa Harrington)
21.00 –  Party w pubie

Sobota
09.30 – 11.00 Opus Magnum: wykład i warsztat (Wayland Smith)
11.35 – 12.30 Carl Jung dla Pogan i Okultystów (Vivianne i Chris Crowley)
12.30 – 13.30 Przerwa na lunch
13.30 – 15.30 Hermetyzm i Hermetyczna Medytacja: warsztat z medytacją prowadzoną (Rufus Harrington)
15.45 – 17.15 Przejście spiralnego labiryntu: zmieniając świadomość w wiccańskim Rytuale Inicjacyjnym (Melissa Harrington)
17.15 – 17.45 Przerwa na przygotowanie do rytuału
17.45 – 19.00 Rytuał: Opus Magnum (Wayland Smith)
21.00 – xx.xx Bal Maskowy

Niedziela
10.15 – 11.15 Operacja Bartzabel: Ewokacja Ducha Marsa, wykład wprowadzający (Krzysztof Azarewicz)
11.30 – 13.00 – Rytuał:  Ewokacja Ducha Marsa, Operacja Bartzebel (Krzysztof Azarewicz)

Opisy warsztatów, wykładów i rytuałów

KRZYSZTOF AZAREWICZ: POLSKA
Operacja Bartzabel: Ewokacja Ducha Marsa
Przeprowadzona przez członków polskiej sekcji O.T.O. z wstępem Krzysztofa Azarewicza

Operacja Bazrtzabel to zaawansowana magiczna ceremonia odprawiona przez Aleistera Crowleya i jego przyjaciół w 1910 roku. Opiera się na tradycyjnej magii salomonicznej, z tym że duch nie objawia się w dymie kadzidła, lecz wchodzi w ciało jednego z oficerów i dosłownie opętuje go w Trójkącie Sztuki. W przypadku Crowleya rytuał był bardzo udany – Bartzabel przewidział dwie wojny, które wybuchły pięć lat później. Przyłącz się do nas, by doświadczyć magicznego entuzjazmu i ekscytacji wywołanej przez muzykę poezji, i posłuchaj, co Duch Marsa może powiedzieć nam o świecie, w którym dziś żyjemy.

WAYLAND SMITH: AUSTRIA, WIEDEŃ
Rytuał Opus Magnum: Alchemiczne Wielkie Dzieło

Alchemia oraz jej symbolika stanowią serce Zachodnich Misteriów i są ukryte w dużej części naszych praktyk i tradycji magicznych.  Ale jak faktycznie „praktykować” alchemię i jak pracować z nią w rytuale? Ten warsztat (i towarzyszący mu wieczorny rytuał) rozwinie te pytania w gruntownie zorientowany na praktykę sposób. Podczas warsztatu Wayland przedstaw podstawowe zasady alchemii oraz omówi jak pracować z nimi w rytuale. Dotkniemy zwięźle historii i filozofii alchemii, a następnie skupimy się na podejściu do Alchemicznego Wielkiego Dzieła, w trzech jego fazach (Czarnej, Białej i Czerwonej) i ich siedmiu planetarnych operacjach, z których każda prezentuje specyficzne duchowe ćwiczenie, które możemy zrytualizować oraz zintegrować z naszymi życiami i duchowymi ścieżkami. Warsztat przygotuje nas bezpośrednio do wieczornego rytuału, zatem obecność na nim jest obowiązkowa dla tych, którzy chcą uczestniczyć w rytuale.

W rytuale zrealizujemy alchemiczne zasady poprzez praktyki oparte na magii ceremonialnej. Rytuał rozpoczniemy otworzeniem się na Cień, by następnie wezwać siły Światła i krok po kroku, poprzez siedem operacji Alchemii, dojść do wyprodukowania Kamienia Filozoficznego i przemiany Cienia w Światło. Proces ten jest popularnie przedstawiany jako zamiana ołowiu w złoto. Każdy uczestnik rytuału będzie miał w nim aktywną rolę i może potrzebować odrobiny czasu na przygotowania.

 VIVIANNE AND CHRIS CROWLEY: ANGLIA, LONDYN
Carl Jung dla Pogan i Okultystów

Wizja duchowej transformacji ludzkości proponowana przez Carla Junga miała wielki wpływ na rozwój współczesnego pogaństwa i magii. Jungowskie pojęcia jaźni, Cienia, animy i zbiorowej nieświadomości do dzisiaj rezonują głęboko wśród okultystów i ezoteryków. Ilustrowany wykład ma za zadanie odkrycie i wyjaśnienie trwałego wpływu idei Junga na pracę takich pionierów – myślicieli jak Aleister Crowley, Gerald Gardner i Doreen Valiente, a także wpływ jego idei na duchowe ścieżki, którymi wielu z nas dzisiaj podąża.

MELISSA HARRINGTON, ANGLIA, CUMBRIA
Kroczenie spiralnym labiryntem; zmiana świadomości w inicjacyjnym rytuale wiccańskim.

Tradycje okultystyczne od dawna nauczają o zgodności magii z religią oraz o tym, że rytuału można użyć, by ułatwić przetrwanie transformującego doświadczenia duchowego oraz komunikację z boskością. Tę filozofię i praktyki znaleźć można w tekstach hermetycznych takich jak Corpus Hermeticum, a także w naukach starożytnych Greków i Egipcjan. Praktykujący współczesne pogańskie czarownictwo używają niemal takich samych praktyk, jak te, które opisał na przykład Cornelius Agrippa w „De Occulta Philosophia”, tekście ukończonym w roku 1510, a po raz pierwszy opublikowanym w Londynie w 1651. Prototypy praktyki rytualnej, znanej współczesnym wiedźmom, zostały jasno opisane w starych tradycjach grimuarów. Ten wykład opisuje sposób, w jaki wiccanie używają prostego magicznego rytu w celu spowodowania zmiany w świadomości, zmany, która jest psychiczno – duchową podróżą ze zwyczajnej świadomości w magiczno-religijny trans oraz z powrotem, dzięki czemu w sposób głęboki i długotrwały wpływa na praktykujących.

Rytuał Kapłanki Morza

W tym wprowadzeniu będziemy dyskutować o magicznym życiu i wizji Dion Fortune oraz o transmisji prądu magicznego, począwszy od Złotego Świtu, aż do współczesnego Wicca. Zbadamy ideologię Fortune oraz sposób, w jaki w jej rytuałach, opisanych w książkach „Kapłanka Morza” oraz „Księżycowa Magia”, zostały użyte miejsce, kadzidło, psychologia, polaryzacja, inwokacja, mit oraz kabała. Będziemy również dyskutować o rytuale, jego intencji, poezji oraz działaniach w nim podejmowanych.

Rytuał Kapłanki Morza zawiera w sobie wiele wspaniałych tekstów z magicznych powieści Dion Fortune, będącej inicjowaną w Złoty Świt założycielki Stowarzyszenia Wewnętrznego Światła. Bogini jest w nim wzywana w swoich rozlicznych aspektach, jako „Izyda w niebiosach, Persefona na ziemi, Diana wielu dróg oraz Hekate”; inwokowany jest także Wielki Bóg Pan jako jej towarzysz. Bogini jest widziana jako inicjatorka oraz Wielka Matka – w tej wizji czerpiemy z potężnej obrazowości kabalistycznej oraz poezji, aby wnieść magię Bogini do świadomości tych, którzy ją czczą. W tym rycie będziemy pracować podobnie jak w lożach ceremonialnych, aby połączyć się z Boginią i przyzwać jej uzdrawiające moce do swej świadomości oraz głębszej nieświadomości zbiorowej ludzkości. Ceremonię odbędziemy ubrani w szaty – każda szata nada się na tę okazję, ale możecie ubrać się na biało lub w kolorach kojarzących się z morzem, księżycem lub sefirą Yesod.

RUFUS HARRINGTON: ANGLIA, CUMBRIA
Hermetyczna Medytacja – Warsztaty z pathworkingiem w formie nagrania dźwiękowego

W aleksandryjskiej tradycji inicjacyjnego Wicca przekazano system medytacji o nazwie „Hermetyzm”. System uczy wewnętrznych form, które mogą być wykorzystane w praktyce rytualnej i  jak zbudować Świątynię we własnym umyśle. Budowa Świątyni aktywuje alchemiczny, magiczny proces, w którym świadomość studenta stopniowo się przekształca. Student uczy się uaktywniać, a następnie lepiej równoważyć moce żywiołów w swojej psychice. Świątynia staje się miejscem skupienia wewnątrz świadomości, w którym następuje rozwój relacji ze Świętym Aniołem Stróżem lub wyższą Jaźnią. Świątynia staje się miejscem do odkrywania i lepszej integracji „męskich” i „żeńskich”, „jasnych” i „ciemnych” aspektów duszy.

Warsztat stanowić będzie wprowadzenie do systemu hermetycznego i umożliwi doświadczenie magii medytacji hermetycznej. Przedstawimy wam jeden z najwspanialszych i już dzisiaj legendarnych medytacji ze zbioru Świątyni Fenixa, które są nie tylko głębokim mistycznym doświadczeniem prowadzącym do transformacji, ale także dobrą zabawą.

AGNI I MIKE KEELING: ANGLIA/POLSKA
Baphomet – przewodnik w podróży transformacji umysłu

Prawdopodobnie najbardziej enigmatyczna i kontrowersyjna postać współczesnego okultyzmu, Bafomet, jest najwyższym wyrazem pozornego paradoksu, utożsamiającym całkiem realne zjednoczenie przeciwności. Przez wieki niezrozumiały, zniesławiony, porównywany do szatana, był istotą, którą straszono i której się bano. Ale kim naprawdę jest Bafomet?

Zaprezentujemy Bafometa jako przewodnika po inicjacyjnej podróży przez kabalistyczne Drzewo Życia; a podczas pathworkingu, pozostając wiernymi jego naturze Solve et Coagula, rozbierzemy Jego, oraz samych siebie, na części pierwsze, by złożyć się z powrotem w podroży, która, mamy nadzieję, doprowadzi do przemiany umysłu.

O  prelegentach:

Vivianne and Chris Crowley

Vivianne and Chris Crowley

Dr Vivianne Crowley i Chris Crowley są międzynarodowymi nauczycielami  duchowej psychologii, medytacji, magii rytualnej i Wicca. Są autorami wielu książek, w tym książki pt ‘Twoja Ciemna Strona’, ‘Magia Naturalna’, ‘Carl Jung: Podróż transformacji ‘ i ‘Wicca’. Chris był prezydentem Federacji Pogańskiej, zaś Vivianne jest akademickim naukowcem i profesorem psychologii religii.


Rufus Harrington

 

236053

Rufus został inicjowany w Aleksandriańską Wicca 30 lat temu przez uczniów Alexa i Maxine Sanders. To w wiccańskim kowenie odkrył Enochię, a następnie spędził wiele lat studiując oryginalne dzienniki Johna Dee w Bibliotece Brytyjskiej. Następnie został inicjowany w Wicca Gardneriańskie w kowenie Bricket Wood. Otrzymał również inicjację do Ordo Templi Orientis; uczestniczył też w działaniach wielu innych magicznych grup w trakcie swojego magicznego życia. Jest założycielem Świątyni Feniksa, magicznego zakonu wiccańskiego, gdzie naucza Hermetyzmu, Wicca i umiejętności psychologicznych, które pozwalają inicjowanemu przetrwać praktykowanie magii. Pracuje z Enochią w Świątyni Płomienia. Zawodowo pracował jako konsultant kognitywnej psychoterapii behawioralnej, w czym widział spełnianie swojego obowiązku i powołania pomagania ludziom jako kapłan i uzdrowiciel. Jest wykładowcą uniwersyteckim i magistrem oraz dyrektorem kierunku. Wytrenował ponad 200 psychoterapeutów w sztuce kognitywnej behawioralnej terapii. Rufus był szefem Federacji Pogańskiej i zarządcą Fundacji Doreen Valiente.

Melissa Harrington

20160601_190503

Melissa jest wiccańską Arcykapłanką, inicjowaną w zachodnią tradycję misteryjną oraz wyświęconą kapłanką the Ecclesia Gnostica Catholica. Jest wykładowcą na University of Cumbria, gdzie naucza psychologii kognitywnej behawioralnej. Jej doktorat skupiał się na socjologii i psychologii religii, szczególnie pogaństwa, a później kontynuowała badania i wydawała publikacje naukowe na ten temat. Najbardziej interesuje ją Wicca, jako uświęcone kapłaństwo i wzrastanie w ezoterycznej religii we współczesności, a także konstrukcja i efekt rytuału. Jest także mamą na pełen etat i łączy swoją pracę z poświęceniem dla ścieżki domowego ogniska i celebrowaniem świętości w codziennym życiu. Niektóre z jej poza naukowych publikacji o pogaństwie można znaleźć na stronie Wiccański Krąg; ostatnie badania na temat folkloru i antypogańskiej propagandy można znaleźć na Urban Folklore. Można też zobaczyć ją i Rufusa, w televised Wiccan circle oraz w zrealizowanym kilka lat temu filmie telewizyjnym, przedstawiającym otwarty rytuał wiccański z Vivianne, Chrisem, Mike’iem, Agni i innymi osobami.

Krzysztof Azarewicz

krzysztof_krakow

Założyciel wydawnictwa Lashtal Press, redaktor „Tarocisty”, od ponad piętnastu lat współtworzy liryki i merytoryczną oprawę albumów zespołu  Behemoth. Współautor „Spowiedzi heretyka”, wywiadu-rzeki z Adamem Nergalem Darskim. Tłumacz kilkudziesięciu książek i autor tyluż samo esejów na temat filozofii Aleistera Crowleya, historii i symboliki zachodniej tradycji hermetycznej, które opublikowano nie tylko w Polsce, ale także w językach angielskim, francuskim i hiszpańskim. Dzieli się swymi zainteresowaniami podczas licznych wykładów, kursów, eksperymentalnych warsztatów i spotkań z czytelnikami. Zaangażowany jest w działalność Ordo Templi Orientis. Podróżuje wraz ze swą żoną Anią i bada magiczne wymiary egzystencji od Wyżyny Tybetańskiej począwszy, przez piramidy i pustynie Północnej Afryki, aż do okultystycznych scen Berlina, Londynu i Nowego Jorku.

Mike i Agni Keeling

291034_202446933144195_1368042_o

Mike został inicjowany do Wicca w 1992 roku przez Vivianne i Chrisa Crowley. Agni otrzymała inicjację rok później w Norwegii a wkrótce potem dołączyła do angielskiej części Wicca. Agni i Mike prowadzą koweny od 2000 roku a od 2008 roku stoją na czele polsko – angielskiego kowenu. Poza pracą kowenową prowadzą również polskie edycje warsztatów Wicca Study Group, a także współorganizują konferencje wiccańskie, które pozwoliły wielu osobom odkryć tę religię.

Weyland Smith

Wayland jest wiccańskim Arcykapłanem, Alchemicznym Poszukiwaczem, oraz długoletnim praktykantem Ashtanga Yoga. Odkrywanie Alchemii rozpoczął już na początku swojej duchowej ścieżki, we wczesnych latach 90tych, a swoje studia kontynuował w Międzynarodowej Gildzie Alchemicznej, oraz podczas pogłębiania doświadczeń w ramach wiccańskiej i joginicznej praktyki, co zaowocowało rozwojem praktycznej metody rytualizowania operacji Alchemicznego Wielkiego Dzieła. Wayland służył także jako narodowy koordynator PFI, a w swoim życiu zawodowym jest nauczycielem w Wiedniu.

Płatność

Miejsca na konferencję sa ograniczone i przydzielane bedę według kolejności zgloszeń. Miejsce jest potwierdzone dopiero po otrzymaniu zaliczki lub wpelnej wpłaty do dnia 30 kwietnia. Kwota za konferencję pokrywa wyklady, warsztaty i rytualy w piatek, sobotę i niedzielę oraz bal maskowy w sobotnią noc. W cenie biletu na bal znajduje kolacja typu szwedzki stoł oraz talon na drinka. Nie pokrywamy kosztów żywienia poza balem, noclegów i drinków poza talonem.

Uczestnictwo w konferencji:

ZAPISY MAILOWE: WICCANSKI.KRAG@GMAIL.COM

250 zł, cena promocyjna – przy wpłacie całości kwoty do 30 kwietnia 2017 r.
280 zł cena po 30 kwietnia 2017 r. Miejsce gwarantuje wpłata zaliczki w wysokości 50% do 30 kwietnia 2017 r. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 31 lipca 2017 r. Zaliczka jest bezwrotna.

Dla osób chcących wpłacić kwotę w PLN prosimy o przelew poprzez PayPal na adres mailowy: wiccanski-krag@wp.pl. Koszty opłat PayPal ponosi osoba wpłacająca. UWAGA! Przy przelewie z waluty obcej opłata wynosi ok 10 zł i jest pobierana z kwoty przelewu! Prosimy to uwzględnić przy zlecaniu opłaty. Do przelewu w PLN także prosimy dodać 5zł z uwagi na opłaty pobierane przez PayPal.

Dla osób z innych krajów europejskich założyliśmy możliwość transferu przy pomocy TransferWise, który okazał się najłatwiejszym i najtańszym sposobem przelewów miezynarodowych. Objaśnienie działania tego systemu znajduje się w wersji angielskiej. Wpłaty prosimy przekazywać na email wiccanski-krag@wp.pl

Istnieje również możliwość opłacenia uczestnictwa w konferencji zwykłym przelewem.
W przypadku przelewu bankowego dane do przelewu znajdują się na stronie internetowej Wiccańskiego Kręgu. 19 1090 1043 0000 0001 3005 9079
Do przelewów z zagranicy: nr IBAN: PL19 1090 1043 0000 0001 3005 9079
Kod SWIFT (BIC code) BZ WBK jest następujący: WBKPPLPP

Jeśli pojawią się pytania lub konieczność opłacenia warsztatów w formie innej, niż proponowane, prosimy o kontakt mailowy na adres wiccanski.krag@gmail.com

Zakwaterownie

Zakwaterowanie we własnym zakresie ale podajemy linki do hosteli, hoteli i apartamentów – ceny z dnia 15.02.17

Hostele – ceny podane od osoby za noc chyba ze zaznaczone inaczej

 • Moon Hostel – pokoje dla 1 – 6 osób.
  6-osobowy pokój – 42 zł
  2-osobowy pokój – 142 zł
  moonhostel.pl/pl/krakow/
 • Hostel Fryderyk – pokoje 1 – 6 osób, wynajmowane tylko w całości
  6-osobowy pokój – 45 zł lub 270 zł za cały pokój
  2-osobowy pokój – 55 zł lub 110 zł za cały pokój
  www.hostelfryderyk.pl
 • Hostel Premium – pokoje dla 2, 4 i 8 osób
  2-osobowy pokój – 100 zł
  4-osobowy pokój – 75 zł
  8-osobowy pokój – 60 zł
  www.premiumhostel.pl
 • Hostel Cinnamon – pokoje dla 1- 6 osób
  1-osobowy pokój – 90 zł
  2-osobowy pokój – 100 zł
  3-osobowy pokój – 130 zł
  4-osobowy pokój – 180 zł
  www.hostelcinnamon.com
 • Hostel Atlantis – pokoje dla 2, 3, 4, 6, 8, 10 osób
  2-osobowy pokój – 75 zł
  6-osobowy pokój – 50 zł
  10-osobowy pokój – 45 zł
  www.atlantishostel.pl
 • Hostel Dizzy Daisy – pokoje dla 2,3,4,8,10 i 12 osób, apartament: dwa podwójne pokoje ze wspólną łazienką.
  2-osobowy pokój (studio) – 80 zł
  2-osobowy pokój – 95 zł
  10-osobowy pokój – 50 zł
  www.krakowhostel.pl
 • Dragon Aparthostel
  ceny od 39 zł
  https://dragonaparthostel.pl
 • Yellow Hostel
  8-osobowy pokój – 30 zł
  6-osobowy pokój – 33 zł
  4-osobowy pokój – 36 zł
  3-osobowy pokój – 50 zł
  2-osobowy pokój – 65 zł
  www.hostelyellow.pl

Wiecej hoteli tutaj: www.eholiday.pl

Hotele

 • Student Hotels – 4 hotele z cenami jak w hostelach. Może budynki nie są tak atrakcyjne, jak na Starówce, ale warte rozważenia.
  1-osobowy pokój z własną łazienką – 95 zł za pokój za noc
  1-osobowy pokój z własną łazienką – 60 zł za pokój za noc
  2-osobowy pokój z własną łazienką – 130 zł za pokój za noc
  2-osobowy pokój z własną łazienką – 90 zł za pokój za noc
  3-osobowy pokój z własną łazienką – 150 zł za pokój za noc
  www.hotelestudenckie.pl
 • Biała Gwiazda – pokoje dla 1-4 osób
  1-osobowy pokój – 90 zł za pokój za noc
  2-osobowy pokój – 120 zł za pokój za noc
  3-osobowy pokój – 140 zł za pokój za noc
  4-osobowy pokój – 160 zł za pokój za noc
  Studio – 180 zł za pokój za noc
  Śniadanie za dodatkowe 18 zł.
  www.bialagwiazda.com.pl
 • Hotel Pollera – pokoje dla 1-3 osób
  1-osobowy pokój – 299 zł za pokój za noc
  2-osobowy pokój – 399 zł za pokój za noc
  3-osobowy pokój – 480 zł za pokój za noc
  Apartment – 495 zł za apartament za noc
  www.pollera.com.pl
 • Hotel Royal – pokoje 1-3 osób
  pokoje od 194 zł na osobę za noc
  www.hotel-royal.com.pl

Wiecej hoteli tutaj: www.eholiday.pl

Apartmenty

Można również wynająć apartament dla 4 do 6 osób za cenę podobną jak w hotelu lub nawet taniej. Znajdują się w centrum miasta i mają wysoki standard.

 • Apartamenty 'Zasypiam Kraków’
  od 48 zł za noc od osoby.
  www.zasypiam.pl
 • Apartamenty 'Prestige’
  249 zł za noc – 1-2 osoby ,
  289 zł za noc – 3 osoby
  329 zł za noc – 4 osoby
  apartmentprestige.pl
 • Aparatamenty 'Nocny Kraków’
  od 130 zł za apartament dla 2 osób i 180 zł za apartament dla 4 osób.
  www.nocnykrakow.pl

Więcej apartamentów od 160 za apartament (4 do 6 osób)
www.insidekrakow.pl