Kilka słów o autorach artykułów.

Vivianne Crowleydłuższa biografia tutaj

Jean i Zach dłuższa biografia tutaj

Rufus Harrington – został inicjowany 30 lat temu, w Tradycję Aleksandryjską, przez osoby inicjowane przez Alexa i Maxine Sandersów. W kowenie odkrył Magię Enochiańską i spędził lata na studiowaniu, znajdujących się w Muzeum Brytyjskim, oryginalnych prac Johna Dee oraz na odtwarzaniu Enochiańskich rytuałów. Później został inicjowany także w Tradycję Gardneriańską i został członkiem kowenu Bricket Wood. Należał do O.T.O. i uczestniczył w różnych innych grupach magicznych. Zawodowo jest konsultantem w dziedzinie psychoterapii behawioralno-poznawczej i ze względu na swoje zobowiązanie do pomagania ludziom jako kapłan i uzdrowiciel traktuje swoją pracę jak powołanie. Dzisiaj Rufus odkrywa jak ceremonialna magia wszelkich rodzajów oparta jest na powiązaniu maga z żyjącym wszechświatem i jak różne systemy dostarczają map i kluczy, które pomagają ludzkiej świadomości dojść do boskości i wrócić w jednym kawałku. Rufus jest także byłym wice-prezydentem Federacji Pogańskiej i kuratorem Fundacji Doreen Valiente. Nigdy nie miał czasu stworzyć własnej strony internetowej lub pisać bloga, ale można go obejrzeć i poczytać na stronach i w filmach innych ludzi.

www.youtube.com/watch?v=SjBuMwPg4DU
https://vimeo.com/37677328
www.youtube.com/watch?v=IkCZd9-IxqA
www.themagickalreview.org/enochian/ov.php

Jim Bennett został inicjowany w Gardneriańske wicca z Long Island w 1975 roku podczas studiów na Uniwersytecie Kentucky w USA. W roku 1976 przeprowadził się do Londynu, by studiować egiptologię na tamtejszym uniwersytecie UCL. W tych wczesnych latach spotkał Madge Worthington (dołączył do doprowadzonego przez nią kowenu Whitecroft), Doreen Valiente, Ruth Wynn Owen i Marian Green. Zaangażował się w różne konferencje i grupy, jak np. 'Pagan Pathfinders’, Konferencje 'Umysł, Ciało i Duch’ i Konferencję 'Quest’. W roku 1977 Jim został Arcykapłanem, a w roku 1978 podjął funkcję 'wzywającego’ (summoner) w ramach projektu, który zjednoczył wiele kowenów w południowo-wschodniej Anglii i który był prowadzony przez Madge Worthington. Wynajęto wtedy część lasu i po raz pierwszy zorganizowano Grand Sabat (Wielki Sabat), w którym wzięło udział 6 kowenów, a spotkanie to poświęciła Doreen Valiente. Także w roku 1987, dzięki swojej partnerce, Jim poznał Alexa Sandersa i stał się 'praktykantem maga’ (sorcerer’s apperntice). Mieszkając z Alexem przez pewien czas, a potem praktykując intensywnie podczas weekendów i wakacji, Jim zdobył bardzo dużo wiedzy i pogłębił osobisty wgląd. Bliski kontakt pomiędzy Jimem a Alexem trwał dopóki Jim, na kilka lat przed śmiercią Alexa, nie wyprowadził się do Lincoln, by pracować jako archeolog. Po powrocie do Londynu, Jim został arcykapłanem w kowenie Maureen Brown w linii Whitecroft. Jim znany jest też jako ekspert Egipskich Tajemnic a w roku 2000 napisał i opublikował, wraz z Vivianne Crowley książkę pt. 'Magia i Tajemnice Starożytnego Egiptu’. Jim wykłada także 'Misteria Starożytnej Bogini’ a w przeszłości dane mu było pracować z Mariją Gimbutas w UCLA. To on był odpowiedzialny za rysunki w jej publikacjach Harper Collinsa. Dzisiaj Jim zrezygnował z aktywnego prowadzenia kowenu ale nadal wykłada podczas wiccańskich zlotów i konferencji i publikuje artykuły. Mieszka niedaleko Windsoru z żoną Lisą i córką Skye.

Julia Philips jest arcykapłanką wiccańską, której doświadczenie obejmuje prowadzenie kowenów i lóż magicznych w Londynie, Sydney i Melbourne. Jej studia nad okultyzmem zaczęły się w roku 1971, gdy zaczęła uczęszczać na zajęcia The Society of Psychical Research (Towarzystwo Badań Metapsychicznych) w Londynie. W 1975 nabyła pierwszą talię Tarota i właśnie dzięki studiom nad Tarotem poznała arcykapłankę londyńskiego kowenu, do którego została inicjowana. Wyemigrowała do Australii w 1988 i mieszka obecnie w Melbourne. Julia zredagowała i wydała Children of Sekhmet (Dzieci Sekhmet) (1986-1990), oraz Web of Wyrd (Sieć Wyrd) (1990-1993). W roku 1991 założyła The Australian Pagan Alliance (Australijska Unia Pogańska) i jej magazyn Pagan Times, wydawany bez przerwy od dwunastu lat. Jest autorką ,The Witches of Oz (Czarownice z Oz) (Capall Bann, 1994), książki będącej przewodnikiem do praktykowania Wicca na Półkuli Południowej. Napisała również rozdział zatytułowany The Magical Universe (Wszechświat Magiczny) do Practising the Witch’s Craft (Uprawianie Rzemiosła Czarownicy) (pod redakcją Douglas’a Ezzy’ego, Allen & Unwin, 2003). Współpracowała przy Bast and Sekhmet: Eyes of Ra (Bast i Sekhmet: Oczy Ra) pióra Storm Constantine i Eloise Coquio (Hale, 1999); oraz przy The Encyclopedia of Modern Witchcraft and Neo-Paganism (Encyklopedia Czarostwa Współczesnego i Neopogaństwa) (pod redakcją Shelley Rabinovitch i James’a Lewis’a, Cytadel Press, 2002).

Allan Marsden – jest wiccaninem od wczesnych lat 80-tych. Wicca to dla niego towarzyski sposób wyrażania swojego indywidualnego szacunku do natury i Natury, które definiują jego duchowość opartą na osobistej interakcji z boskością. Około roku 2005 Allan zainteresował się kultem Maria Lionza. Praktyki tej uczył się w Wenezueli i mówi, że dała mu ona następne narzędzie (i to bardzo silne) pomocne w tworzeniu i utrzymywaniu osobistej interakcji z Bogami. Napisał też wiele artykułów.

Luthaneal – jest poganinem od 20 lat, w którym to czasie poznał ludzi z różnych ścieżek pogańskich. Sam określa się jako hellenista i wiccanin z tradycji Gardneriańskiej, trochę goth, wielki fan horrorów i geek. Jest autorem kilku artykułów i dwóch książek. Jego twórczość jest próbą zwrócenia społeczności tego, czego sam nauczył się w ciągu ostatnich dwóch dekad, tak aby młodym ludziom, którzy stawiają pierwsze kroki na pogańskich ścieżkach, było łatwiej. Poza tym ambicją Luthaneala jest praca z młodzieżą w szkole jako nauczyciel religioznawca.

Agni Keeling – praktykuje wicca od roku 1994. Inicjowana w linie Aleksandryjsko-Gardneriańską. Nauki pobierała w kowenie Vivianne Crowley. W ciągu ostatnich 12 lat prowadziła dwa koweny. Pierwszy w Londynie, przestał działać kiedy uczniowie wyuczyli się wystarczająco, by stać się niezależnymi i pozakładać własne koweny. Przez lata okazjonalnie pomagała w organizacji warsztatów w Anglii, prowadziła warsztaty we Włoszech i organizowała otwarte rytuały na Witchfeście, konferencjach Federacji Pogańskiej w Londynie oraz otwarte Sabaty w Londynie. Dzisiaj Agni prowadzi kowen złożony z uczniów z Polski. Była pomysłodawcą i współzałożycielką oraz współprowadziła cztery polskie fora wiccańskie oraz stronę Wiccański Krąg. Od kilku lat, łącznie z kowenem i kiedyś z przyjaciółmi, organizuje warsztaty WSG i Wiccanisko w Polsce oraz pisze i tłumaczy artykuły dla osób zainteresowanych wicca.

Anna Franklin – jest czarownicą od 30 lat a pogaństwo nosi w sercu od zawsze. Mieszkając i praktykując w Anglii, przeprowadziła w tym czasie wiele otwartych rytuałów i ślubów pogańskich. Jest Arcykapłanką w Ognisku Arianrhod i kowenie tradycyjnym zwanym Coranieid Clan. Wraz z innym z Ogniska publikuje magazyn Silver Wheel, organizuje warsztaty,  kręgi treningowe, kursy korespondencyjne. Napisała 18 książek o tematyce pogańskiej i o rzemiośle czarostwa.

Melissa Harringhton – jest wiccańską Arcykapłanką, inicjowaną w zachodnią tradycję misteryjną oraz wyświęconą kapłanką the Ecclesia Gnostica Catholica. Jest wykładowcą na University of Cumbria, gdzie naucza psychologii kognitywnej behawioralnej. Jej doktorat skupiał się na socjologii i psychologii religii, szczególnie pogaństwa, a później kontynuowała badania i publikowanie na ten temat. Najbardziej interesuje ją Wicca, jako uświęcone kapłaństwo i wzrastanie w ezoterycznej religii we współczesności, a także konstrukcja i efekt rytuału. Jest także mamą na pełen etat i łączy swoją pracę z poświęceniem dla ścieżki domowego ogniska i celebrowaniem świętości w codziennym życiu. Niektóre z jej nie naukowych publikacji o pogaństwie można znaleźć na stronie Wiccański Krąg ostatnie badania na temat folkloru i antypogańskiej propagandy można znaleźć na Urban Folklore.Można też zobaczyć ją i Rufusa, w televised Wiccan circle oraz w filmie telewizyjnym, zrealizowanym kilka lat temu, przedstawiającym otwarty rytuał wiccański z Vivianne i Chrisem, Mike’iem i Agni i innymi osobami (some years ago, starts at 2 mins 42 secs).

Jean Fowler – jest szkocką czarownicą w wieloletnim stażem, inicjowaną w Wicca Aleksandriańską Wicca ponad 40 lat temu. Następnie była inicjowana w Gardneriańską Wicca przez Patricię i Arnolda Crowther. Nauczała Wicca i prowadziła koweny przez cały okres zaangażowania w Wicca i wciąż to robi. Jest również od wielu lat zaangażowana w OTO, studiowała Thelemę, Jean i jej mąż Jim byli organizatorami the Pagan Federation w Szkocji i Irlandii w czasie jej kształtowania i zorganizowali pierwszą konferencję PF w Szkocji. Jean prowadziła wykłady i warsztaty na Witchfest International i Witchfest Scotland Conferences jak również na wielu innych konferencjach. Brała udział w wywiadach radiowych i programie telewizyjnym pt. „Strange Show”, który można obejrzeć na YouTube.

Sorita d’Este – wyraża swoją pasję i zaangażowanie w misteria poprzez swoją pracę: jest autorką 18 książek związanych z wicca, okultyzmem i duchowością, badaczką i współ- właścicielką niezależnego wydawnictwa Avalonia. Wierzy głęboko, że możliwe jest manifestowanie  pozytywności, miłości i oczarowania poprzez tworzenie niezależnych wolno-myślących, bardziej duchowych społeczności z twardymi fundamentami w prawdzie, równowadze naturalnej i szczodrości. Mieszka w Glastonbury. Jej praca popycha granice Zachodniej Tradycji Ezoterycznej, często kwestionuje dotychczasowe status quo i inspiruje innych do eksperymentalnego mistycyzmu, przy wykorzystaniu lekcji z historii, pozytywnej bazie w dzisiaj i entuzjastycznym patrzeniu w jutro. Sorita założyła także Covenant of Hekate, międzynarodową organizację zadedykowaną tej bogini jako Kosmicznej Duszy Wszechświata.

Arek – wiccanin pierwszego stopnia, zgłębiający tematykę czarostwa i pogaństwa od piętnastego roku życia. Interesuje się także hinduizmem, wierzeniami starożytnych Egipcjan oraz tradycją Feri. Na stronie odpowiedzialny jest za tłumaczenie i pisanie artykułów.

Caroline Tully  – jest Arcykapłanką Wicca i autorką bloga Necropolis Now oraz wielu ciekawych artykułów zarówno tych bardziej popularnych jak i tych tworzonych na potrzeby pogańskiego środowiska akademickiego. Często pisze do magazynu 'Witchcraft Magazine’ w Australii i międzynarodowego magazynu akademickiego 'Pomegranate’ a także napisała rozdziały do kilku znanych antologii o pogańskiej tematyce. Jest doktorem w Centrum Klasycznej Archeologii na Uniwersytecie w Melbourne, Australia a jej głównymi zainteresowaniem  są Archeologia Aegejska, przedchrześcijańskie religie obszaru Morza Śródziemnego, oraz współczesne postrzeganie (demonizacja) pogańskich bogów i ich odrodzenie we współczesnych religiach pogańskich.

Christer Ellingsen – mówi o sobie, że jest człowiekiem, ojcem i kapłanem starych bogów. Jego korzenie sięgają głęboko w dobrą ziemię północnej Norwegii w glebę, w której spoczywają kości jego przodków i w którym spoczną kiedyś jego kości. W młodości chciał zostać prawnikiem ale na studiach odkrył, że umie uzdrawiać i zrezygnował z prawniczej kariery. Jego ojciec zaznajomił go z szamanizmem północy i choć Christer przeszedł fazę poszukiwań nowych ścieżek duchowego rozwoju i poznawał hinduizm, buddyzm itp. to jednak pozostał wierny lokalnemu szamanizmowi. Od roku 1989 studiuje runy. Został też asatryjczykiem i wiccaninem oraz odkrywa tradycyjna magię Seidr.

Rhianna – Arcykapłanka drugiego stopnia, Gardnerianka prowadząca kowen i outer-court w zachodnich Niemczech. Interesuje się także szamanizmem i jest kapłanką Afrodyty. Jest aktywna w ramach PFI w Niemczech, gdzie pełni role DC oraz oficera do szkół. Prowadzi także lokalne pub-mooty, jest pracownikiem socjalnym, matką i zapalonym ogrodnikiem.

Chas S. Clifton – amerykański naukowiec, autor i historyk wyspecjalizowany w English Studies i Studiach Pogańskich. Uczy na uniwersytecie w Colorado. Praktykującym poganinem jest od wczesnych lat 70tych. Pisze dużo o wicca i pogaństwie w ramach praktycznych artykułów i akademickich esejów, jest głównym edytorem międzynarodowego pogańskiego akademickiego magazynu 'Pomegranate’. Jest także współ-prezesem Amerykańskiej Akademii Religii.

Aleksandra Driada Jędraszewska – inicjowana w linię Aleksandryjsko-Gardneriańską przez Mikea Keeling. Kosmiczny podróżnik próbujący dookreślić siebie i świat z pomocą studiów międzyplanetarnych. Od czasu swojej inicjacji w wicca zdążyła przyjrzeć się również thelemie (pod czujnym okiem mistrzów O.T.O. i A.’.A.’.), magii chaosu, seidr i syberyjskiemu szamanizmowi oraz zafascynować się bogactwem futharku starszego wraz z językiem i mitologią ludów Germanii. W swym kosmicznym statku płynie dalej ku nowym lądom, immanentnym i transcendentnym wymiarom wszelkich wszechświatów, które napotka na swej drodze. Obecnie zakotwiczyła swój statek w Londynie, gdzie w wolnych chwilach tłumaczy artykuły innych, poznanych w międzyczasie, psychonautów, jak również podejmuje próby pisania własnych.