Czym jest Magija?

Poniższy fragment pochodzi z książki CIRCLE OF FIRE autorstwa SORITY D`ESTE i DAVIDA RANKINE (Avalonia 2005, 2008). Jest to przeróbka wcześniejszego artykułu, który pojawił się na stronie Avalonii. Jest powielany tutaj za uprzejmą zgodą autorów i wydawców.

© 2001-2008 Sorita d’Este and David Rankine, wszystkie prawa zastrzeżone.


2. Magija

The magic circle *oil on canvas *88 by 60 cm

W ciągu ostatnich stuleci wiele debatowano na temat tego czy magija naprawdę działa czy nie. By mieć jakąś opinię na temat działania magii musimy najpierw zdefiniować czym jest magija. Mag Aleister Crowley opisał magiję jako „naukę i sztukę powodowania mającej nastąpić zmiany zgodnie z wolą”. W starożytnym Egipcie magija zwana była Heka i była opisywana jako dar od boga słońca Re mający zapobiegać negatywnym zdarzeniom. Wierzono, że każda żywa istota posiada różną ilość Heka (magij) Te dwa poglądy dają dobra podstawę by zdać sobie sprawę, że magija może być postrzegana jako działania ukierunkowujące energię jak i energia sama w sobie. Skuteczne używanie energii jest osiągane przez efektywne skierowanie energii w kierunku pożądanego rezultatu w harmonii z twoim otoczeniem. Przez używanie magiji zmieniasz prawdopodobieństwo pożądanego wyniku na swoją korzyść. Im bardziej efektywnie i harmonijnie wykonasz swoje zaklęcia i rytuały tym większe prawdopodobieństwo oczekiwanego rezultatu. Więc odpowiedź na to pytanie brzmi tak, magija naprawdę działa.

Magiczny opór

Gdy po raz pierwszy zaczniesz praktykować wiccańskie rytuały, będziesz potrzebować regularnej praktyki, ponieważ techniki te, tak jak każda nowa umiejętność będą musiały być doskonalone, jeśli chcemy sprawnie się nimi posługiwać.

Gdy ktoś zaczyna praktykować pierwsze rytuały częstym problemem jest uczucie oporu, jako że ego naturalnie reaguje przeciwko inicjatywom zmiany. Opór musi zostać przezwyciężony, aby wykonywać udane rytuały, i jest powszechnym zjawiskiem, które może się powtarzać. Ludzkie ego lubi uporządkowaną i sztywną egzystencję a przez praktykowanie magicznych rytuałów, czy to wiccańskich czy innych, wprawiasz moce zmiany w ruch.

Gdy przezwyciężysz ten opór możesz zacząć zauważać zmiany w sobie, możesz czuć się pewniej, mieć więcej energii oraz czuć motywację do odkrywania nowych horyzontów. Jednym z celów praktyki Wicca jest realizacja własnego potencjału, przez tworzenie osobistego zrozumienia swojego połączenia z siecią życia wokół ciebie. Przez pokonywanie przeszkód, które pojawiają się na twojej drodze, możesz realizować ten potencjał i dążyć w stronę doskonałości.

Życiowe zmiany

candle-magic-1034854_960_720

Powinieneś być świadomy, że twoje postrzeganie zmieni się, gdy będziesz praktykować coraz więcej rytuałów. Staniesz się bardziej wrażliwy na subtelne energie, w rytuale, w samym sobie, w świecie wokół ciebie oraz ludziach i ich zachowaniach. Czasami może to prowadzić do uczucia izolacji, gdy zaczniesz odkrywać, że masz coraz mniej wspólnego z ludźmi, którzy nie podzielają twoich zainteresowań. Możesz odkryć, że zaczynasz kwestionować ich oraz ich działania.

Znajduję się tutaj pułapka, która musi zostać ominięta. Wicca może oddalić cię od przyjaciół, gdy rozwijasz się i zmieniasz, co może iść w całkiem innym kierunku niż oni. Jeśli Ci się to przytrafi, musisz to zaakceptować a nie głosić kazania lub próbować wytłumaczyć im jak wspaniała/gorsza/lepsza twoja ścieżka jest. Jeśli Wicca jest właściwą dla nich ścieżką, znajdą ją w odpowiednim dla siebie czasie tak jak to było w twoim przypadku.

Nie próbuj i nie przekonuj ich, że twoje wierzenia i doświadczenia są lepsze i nie patrz na nich z góry, dlatego, że nie podążają tą samą duchową ścieżka, co ty.

Sorita D'Este